HAKKIMDA

Ben Nuran; Noddiction’un kurucusuyum. İstanbul’da yaşayan bir yazar aynı zamanda Blogger, tasarımcı ve iş kadınıyım. Öte yandan sertifika sahibi bir NLP koçuyum. Belçika’da doğdum, Birleşik Krallıkta okudum. Yabancı dil bilgim uluslararası bir topluma hitap etmemi sağlıyor.

2015 yılında kurulan Noddiction, geçen süre zarfında epey gelişti. 3 dilde yayınlanan dergimiz, başlangıçta sadece bağımlılığı tüm yönleriyle birlikte ele alıyorken konu içeriğini genişletti ve sağlıklı yaşamla ilgili birçok alanda metinler yayınlamaya başladı. Noddiction; hem fizik hem ruh sağlığını geliştirmeye yönelik birçok somut tavsiye, uzmanlarla yapılmış röportaj hem de paylaşmaktan büyük keyif aldığım kişisel görüşlerime dayanan içeriği olan bir kokteyl adeta.

Haziran 2016 tarihinde “Bağımlılanmayın” isimli kitabımı çıkardım. Kitabım, Elle dergisi tarafından, “Daha sağlıklı yaşam” Instyle dergisi tarafından ise; “Daha özgür, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam rehberi” olarak adlandırıldı. Bağımlılığa adanmış olan bu kitap, deneyim ve eğitimimi birleştirdi ve nuoclock.com sitesiyle gördüğüm ilgiyi somutlaştırarak daha fazla kişiye ulaşmamı sağladı.

Yazarlık dışında geniş bir iş ağım var; zamanımı, ‘iyi yönetim ve organizasyon’ işlerini öğrenerek geçiriyorum. Diğer yandan çok sevdiğim kişisel gelişime ve seyahate bolca vakit ayırıyorum. Hayatımın belli dönemlerinde ise çeşitli ülkelerdeki web sayfalarında sağlıklı yaşam blogger’ı olarak yer alıyor, yaşam tarzları gibi konularda misafir yazarlık yapabiliyorum.