Claris Hotel Barcelona; eski bir sarayın tüm cazibesi ve zarafeti

Eixample bölgesinin kalbinde bulunan 19. yüzyıldan kalma eski Vedruna Sarayı, şimdi Katalan başkentinin en iyi otellerinden biri olan Claris Otel’e ev sahipliği yapmaktadır. Barselona’nın en uzun ve en lüks caddesi olan Passeig de Gracia’ya birkaç adım uzaklıkta, şehrin en hareketli bölgesinde, ideal bir konuma sahiptir. Otel, başka bir zamandan kalma zarif bir cevher gibidir. Kozmopolit ve dinamik bir atmosfer içinde zarafet arayanlar ve Antonio Gaudi’nin Art Nouveau cephelerine hayranlıkla bakarken güzel mağazalar, restoranlar ve barlar arasında dolaşmaktan keyif almak isteyenler için ideal bir yer!

Ferah oda ve süitler, rahat ve şık bir ruhla tamamen yenilenmiş, ataların güzel portreleri ve 17. yüzyıl mobilyalarıyla dekore edilmiştir. Burada, bu eski sarayın cazibesini korumak için her şey düşünülmüştür. İç içe geçmiş mermerler, ahşaplar, freskler ve duvar kağıtları, her odayı çağdaş konfor içinde olağanüstü bir ortam hâline getirmiş.

Birinci katta bulunan eşsiz müze, Maya uygarlığının temsilî eserlerini ve hem orta hem batı Meksika’nın yanı sıra Andes bölgesinden, Kolomb öncesinden kalma parçaları da barındırıyor. Bu büyülü otele gelme sebeplerinden birkaç tanesi; sanat ve lükse doymak, aynı zamanda Katalan başkentinin nefes kesen manzarasını muhteşem bir terastan hayranlıkla izlemek.

Zarafet, tabaklarda da devam ediyor. Otelin iki tane gurme restoranı var: Akdeniz mutfağı sunan ve otelin çatı katında yer alan La Terreza del Claris ve baştan çıkarıcı Asya mutfağı sunan Os-Kuro Sushi Bar y Robata. Kendi adıma, alışkanlıklarım gereği, taze ve sağlıklı seçeneklerin bol olduğu kahvaltıyı da ayrıca değerli buldum.

Fevkalade bir lüks ve olağanüstü bir tarih arasında yer alan Claris Otel, Barselona’nın önemli noktalarını ziyaret etmek ve Katalan başkentinin canlı hayatının tadını çıkarmak için ideal bir konaklama yeridir.

 

 

Nu

Leave a Comment

Email (will not be published)

Güvenlik *