InterContintental Amman: Kaçış ve zarafet cenneti

 

Geçtiğimiz nisan ayında rotamı Ürdün’e çevirdim ve ülkeyi tam anlamıyla yaşamak için bilinçli olarak bayram dönemini seçtim. Yılın bu özel zamanında yerel gelenekleri keşfetme ihtimalinin yanı sıra Amman’da yaşayan arkadaşlarımla birlikte bu büyüleyici ülkenin hazinelerini ortaya çıkarma vaadinin cazibesine kapılarak merak ve heyecan duygusuyla yolculuğa çıktım.

Ancak hiçbir şey beni bu deneyimin üzerimde yaratacağı derin etkiye hazırlayamazdı. Ürdün’ü karakterize eden doğal güzelliklerin ötesinde, asırlık tarihinin zenginliği ve hepsinden önemlisi Ürdün’ün ruhundaki cömertlik ve sıcak karşılama beni derinden etkiledi. Buna bir de InterContinental’in sunduğu zarif atmosfer ve özverili misafirperverlik eklenince – gerçekten de misafirlerinin refahı için bir tapınak – ortaya çıkan konaklama, sonsuza dek en değerli anılarım arasında kalacak, silinmez bir izlenim bıraktı.

Eşsiz bir kaçamak yaşama arzum, Ürdün’ün ilk beş yıldızlı oteli olan InterContinental Jordan’da konaklamayı seçmemle tam anlamıyla tatmin oldu. Üçüncü çembere hükmeden görkemli dış cephe duvarlarının ardında, dışarıda keşfedilecek koca bir şehir olmasaydı, insanın kendini koparmakta zorlanacağı bir dünya var ve bu dünya insanı keşfetmeye davet ediyor.

Tesisin coğrafi konumu, Amman’ın kalbine olan yakınlığıyla dikkat çekiyor. Sade ve çağdaş bir tarza sahip konuk odaları büyüleyici bir ışıkla yıkanıyor, rahatlatıcı renk tonlarıyla adeta tamamlanıyor ve markanın simgesi olan farklı bir dokunuşla misafirlerini ağırlamaya hazır hale geliyor. Odalar günümüzün tüm gereksinimlerini karşılayan en yeni ekipmanlarla donatılmış durumda. Otel genelinde ince bir Orta Doğu notası kendini hissettiriyor.

Bu duvarlar arasında her an, olağanüstü restoranlarda unutulmaz yemeklerin tadını çıkarırken yaşam sanatının tam anlamıyla takdir edilmesine adanıyor. Cömert mutfağıyla tanınan Lübnan restoranı Bourj Al Hamam’dan, ambiyansı ve yemekleriyle otantikliğin bir kutlamasını sunan Hint restoranına; otantik bir Meksika yemek deneyiminin Latin Amerika’nın canlı renklerindeki dekorla zenginleştirildiği Cinco de Mayo’ya kadar her lokma, konukları lezzetlerini uzun süre hatırlayacakları bir tat ve doku yolculuğuna çıkarıyor.

Duyularınızın uyanmasına izin verme daveti, gurme lezzetlerin çok ötesine uzanıyor. Lüks Club Lounge’daki büyüleyici panorama insanı dışarıdaki dünyayı düşünmeye davet ederken SPA’da vakit geçirmek, dinlenmek ve yeniden şarj olmak için eşsiz zaman aralığı sunuyor. Görkemli palmiye ağaçlarıyla zenginleştirilmiş bahçeler insanı gezintiye davet ederek olağanüstü deneyime ekstra çekicilik kazandırıyor. Burada geçirilen her an tüm ekibin olağanüstü niyeti ve duyarlılığı ile destekleniyor, konuklar her an ayrıcalıklı hissedebiliyor.

 

Nu

Leave a Comment

Email (will not be published)

Güvenlik *