InterContinental Genève: Şehrin kalbinde şıklık ve zarafet

Geçtiğimiz bahar ailemle birlikte çok yönlülüğüyle öne çıkan InterContinental Geneva’da kaldım. Bu muhteşem otele Vachoux Limousine’in hizmetleri sayesinde oldukça ihtişamlıbir giriş yapma şansım oldu.

InterContinental Geneva daha önce birçok kez grubun otellerinde deneyimlediğim sıcak karşılama ve zarif hizmet imajına sadık kalarak bizi memnun etti. İster resepsiyonda ister restoranlarda isterse de uzun uzun zaman geçirip dinlendiği SPA’da olsun, her zaman harikaydılar.

Oteli size şöyle tarif edebilirim: Odanızın terasından gökyüzüne uzanabilir ve tüm Cenevre’yi ayaklarınızın altına alabilirsiniz! Cenevre Gölü’ne ve şehrin sembolü olan ünlü jet d’eau’ya bakan beş farklı kral dairesinden birini keşfettiğimde masalsı ihtişamı bizzat deneyimleyebildim. Art deco tarzında tasarlanan süitlerin her birinde iki geniş salon, bir yemek odası, ayrı bir yatak odası ve rüya gibi bir mola için muhteşem beyazlıkta mermer banyo bulunuyor.

Beni yakından tanıyanlar yeni lezzetleri denemeyi ne kadar sevdiğimi bilirler. Seyahat ederken en büyük zevklerimden biri budur. İşte bu yüzden özel bir temaya sahip çay saatinin beni baştan çıkarmasına izin verdim. Bugünün teması tatlılıktan daha şaşırtıcı bir lezzet olan “Burukluk.” Temadan oldukça hoşlandık: Görevimiz kitap kutusunda servis edilen her yemeğin içeriğini bilmekti. Eğlenceli ve çok güzel bir deneyimdi.

InterContinental Geneve’de mutlaka yapılması gerekenlerden biri ünlü pazar brunch’ıdır. Bu kadar zengin ve lezzetli bir büfeyi daha önce nadiren gördüğümü itiraf etmek isterim. Belki de bu yüzden sadece bir kereliğine formumu düşünmedim, kendimi sunulan lezzetlere ve çok sayıda misafir olmasına rağmen özenli hizmetin mükemmelliğine teslim ettim. Pişman değilim.

Cenevre’de çılgın bir alışveriş akabinde ise Cinq Mondes SPA’da masaj yaptırmadan oteldeki günlerimi sonlandıramazdım. Son günümü teras manzarasının keyfini çıkararak geçirdim. Otel şehir merkezinde yer almasına rağmen şehre çok uzakmış gibi görünüyor çünkü otel çevresi terastan hayranlıkla izlediğim şahane kırsal alanlarla çevrili. Otelin tüm güzelliklerinden yararlandım ama ne yazık ki ilkbaharda kaldığım için muhteşem güzellikteki açık yüzme havuzu hâlâ kapalıydı. Eminim yaz aylarında 21 metrelik havuzun berrak suyunda yüzmek harika bir deneyim olmalı.

Konaklamamı daha da unutulmaz kılmaya yardımcı olan personelin güler yüzlü ve içten nezaketi sayesinde bu güzel otelde yaşadığım her deneyimde güzel anılarım var.

Nu

Leave a Comment

Email (will not be published)

Güvenlik *