InterContinental: Slovenyanın başkentinde bir mücevher

InterContinental of Ljubljana, daha ilk dakikadan itibaren görkemiyle büyüleyen ve konaklayanlara şanslı hissettiren bir otel. Görkemli otel, şirketin Slovenya’nın başkentindeki ilk beş yıldızlı otel olma özelliği bulunuyor. 2017 yılında açılan otelin cam cephesi, alışverişin kalbi olan bir bölgede ışıl ışıl parlıyor. Otelin ihtişamlı mimarisi kadar kusursuz konumu da dikkat çekici. Tren istasyonuna, otogara, Ljubljanica Nehri’ne, Tivoli Parkı’na ve Ljubljana Kalesi gibi şehrin ikonik yerlerine birkaç dakikalık yürüme mesafesinde. Slovenya’nın en büyük turistik yerlerinden biri olan Bled Gölü’ne ise arabayla 45 dakikalık bir uzaklıkta konumlanıyor.

Otelin iç mimarisi eşsiz detaylarla dolu. Biraz maskülen bir tarzın hâkim olduğu otelde, ahşap ve mermerin otantik Sloven dokunuşlarıyla hem modern hem de sofistike bir tarzla birleştirilmiş olmasına, ortaya çıkan lüks dekorasyona bayıldım! Maskülen tarz odalarda feminen bir tarza dönüşüyor. Odamın pastel mavi ve altın renkleri, asma lambalar ve soyut tablolarla birleşerek rahatlatıcı aydınlatmanın da etkisiyle panoramik manzarayla kusursuz görünüme ulaşıyordu. Banyoda küvet ve ayrı bir duşun olması ruh halime göre keyif yapmamı sağladı. Odalardaki akıllı televizyonlar keyif yapmanın bir diğer yolunu açıyordu. Her şeyin kusursuz olduğu odada temizliğin de üst düzey olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Kahvaltı, hayatımın her alanında önemli bir yere sahip. Konaklama yaptığım yerlerde kahvaltıya mutlaka dikkat ederim. Oteldeki kahvaltı birazdan daha detaylı olarak bahsedeceğim B Restoran’da da gördüğüm devasa bir büfe şeklindeydi. Çörekler, meyveler, krepler, tahıllar ve tüm damak zevklerine hitap edecek kaliteli menü…

B Restoranı, adını Slovenya balı olan Carnolian Bal (Bee) arısından alıyor. Restoran 20. Katta yer alıyor ve gerçek anlamda nefes kesecek Alpler manzarasına sahip. Michelin Yıldızlı Şef Alfredo Russo tarafından hazırlanan gurme menü, geleneksel İtalyan tarifler ve Sloven ürünlerinden oluşuyor. Restoranın yan tarafındaki B-Bar’da ise 30’dan fazla çeşide sahip cin ve ballı kokteyl hazır bekliyor. Benim gibi hafif ve daha az sofistike yemekler arıyorsanız eğer zemin katta atıştırmalıklar, salatalar ve sandviçler sunan Bloom Lounge’a bayılacaksınız.

Oteldeki konaklamaya bayıldım! Odalardaki lüks konfor, otelin mükemmel konumu, personelin nazik ve profesyonel yaklaşımı otelden hoş bir anıyla ayrılmamı sağladı.

Nu

Leave a Comment

Email (will not be published)

Güvenlik *