Walton Hotels Galata: 100 yıllık tarihi binanın ve çağdaş tasarımın muhteşem buluşması

Kalma fırsatı ve şansına sahip olduğum oteller arasında Walton Hotels Galata’daki konaklama bir başka özeldi. Yaklaşık yüz yıllık olan bu bina, tarihi Galata semtinin kalbinde yer alıyor. Modern çizgilerle yenilenmiş olsa da tarihi cazibesini asla kaybetmemiş, hatta tam aksine tarihi güzelliğini daha da ön plana çıkartmış. Butik otelleri büyük zincir otellere tercih ediyorsanız eğer ve dekorasyon tarzı, konforu, huzuru ile öne çıkan bir atmosferde dinlenmek istiyorsanız, aile tarafından işletilen ve aile sıcaklığının hissedildiği otel ambiyansını seviyorsanız mutlaka Walton Hotels Galata’ya uğramalısınız!

Otel, İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı, Galata Kulesi ve Galata köprüsü gibi İstanbul’un en ünlü turistik yerlerine sadece birkaç adım mesafede yer alıyor. Çevredeki bölge restoranlar, yerel ürünler sunan butikler, kafeler ve sanat galerileri ile dolu. Otelden, yenilenen gemi terminaline ya da ultra çağdaş tasarımın sayısız alışveriş fırsatı sunduğu ve tüm yıl boyunca kültürel etkinliklerin düzenlendiği alışveriş merkezi Galataport’a yürüyerek ulaşabilirsiniz.

‘Aile Oteli’ tabiri kesinlikle Walton Hotels Galata için geçerli çünkü müthiş bir aile tarafından işletiliyor: Çarpıcı yağlı boya tablolarla süslenmiş yirmi yedi oda, ortak alanlardaki müthiş atmosfer, her köşede dekorasyona ve sanata verilen önemi gösteren detaylar, oteli işleten ailenin ne denli sanatsever olduğunu göstermeye yetiyor. Mavi ve grinin muhteşem tonlarında dekore edilmiş odalarda konaklamak istediğinizde konfor açısından beklentileriniz sonuna kadar karşılanıyor. Televizyon, oturma alanı, kahve makinesi, pratik su ısıtıcısı ve tuvalet malzemeleri… Her yönüyle kusursuz ve çok temiz!

İster yemek ister kahvaltı isterseniz ise sadece bir şeyler içmek için olsun; otelin en üst katında, çatıda sizi harika bir mekân bekliyor. Galata Kulesi, Haliç ve İstanbul’un muhteşem tarihini resmeden manzara konuklara görsel bir şölen vadediyor. Otel mutfağı hem Türk hem de uluslararası lezzetleri bir arada sunuyor. Şahsen ev yapımı ürünleri çok beğendiğimi söylemeliyim. Otel kahvaltısına değinmeden geçemeyeceğim; leziz oldukları kadar oldukça cömert bir seçki ile karşınıza çıkıyorlar. Akılda kalıcı lezzetler tattığımı söylemek isterim. Konaklamadan çok güzel anılarla ayrıldım. Özellikle oteli işleten ailenin sıcak ve nazik karşılaşması sayesinde çok sevimli ve yetenekli üç genç kadınla tanıştım. Karşılamadan uğurlamaya kadar her aşamada beni memnun etmeyi başardılar.

Nu

Leave a Comment

Email (will not be published)

Güvenlik *