Dişil enerji: Özgür bırakılması gereken bir potansiyel

Geçmiş yüzyıllar boyunca ve hatta bugün bile, iki tür enerji arasında ayrım yapma eğilimi olmuştur. Genellikle ön planda olan eril enerji; organize eden, planlayan, yöneten ve dışa dönük bir enerjidir. Bu açıdan bakıldığında eril enerjinin, mantığın ve somut hadiselerin enerji alanı olduğunu söyleyebiliriz. İçe dönük olan dişil enerji ise; duyguların, heyecanların, kalbin enerjisi ve hatta geleneksel olarak bakıldığında; kadın ruhunun enerjisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu ayrımı yapan hem erkekler hem de kadınlar, bu iki tür enerjiyi de taşıdıklarından, her bireyin, eylem ve duygu arasında sürekli git-gel yaşadığından habersizdirler.

Dişil enerji nedir?

Dişil enerjiyi, her kadının içinde dolaşan; kendi kurabileceği, yaratabileceği veya yaşamak isteyeceği her şeyin kaynağında olan güç olarak tanımlayabiliriz. Bu gücün ortaya çıkmasını sağlayan şey ise, onun meslek, aile, aşk ve cinsel hayatının tüm alanlarında duyduğu ve tamamlanmasını frenlediği ya da tam aksine bazen kızıştırdığı ihtiyaçlarıdır. Her kadın, belirli bir alanı imtiyazlı kılan farklı bir yol takip ederken, her alanı aynı anda kontrol etmek ve başarıyla yürütmek, tükenmişliğe yol açabilir. Bunu deneyenler, demek istediğimi çok daha iyi anlayacaklardır.

Enerjinizi serbest bırakın

Bazı kadınlar, eğitimlerine veya kültürlerine göre, şimdiye kadar bastırdıkları; yaratıcılık, cinsellik, geleneksel tarzın dışında var olma arzusu gibi alanlarda, bu enerjiyi rahatça açığa vurmakta çok zorlanırlar. Ancak bu yanlıştır; çünkü bastırılmış dişil enerji, bazen kalıcı yorgunluğa veya daha da ciddi bir şekilde, depresyona ve başka bağımlılıklara yol açabilir. Öyleyse, eğitiminizi ve kadınlık klişelerini unutmayı deneyin ve sizde olanın açığa çıkmasına izin verin. Hangi alanda ve her ne olursa olsun!

Dişilik, sanıldığı gibi değildir

Her kadın kendinde taşıdığı bu enerjiyi serbest bırakabilmelidir. Yeter ki yanılmayın. Dişilik, sadece görünüşten; kıyafetlerden ve makyajdan ibaret değildir. Dişilik, sizi, potansiyel aşıklar veya potansiyel işverenler gibi diğerlerinin gözünde dikkat çekici kılan bir davranış, bir anlamda da yaşam tarzıdır. Çünkü hiçbir şey, kendisinde olan her şeyin tümüyle açığa çıkmasına izin veren bir kadından daha çekici değildir.

Nu

Leave a Comment

Email (will not be published)

Güvenlik *